بررسي مشخصات فني و مزاياي درب ضد سرقت در خانه ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما


همان گونه که از اسم آن مشخص است درب ضد سرقت به دربي گفته مي شود که جلوي ورود سارقين را گرفته و در مقابل هر گونه دستکاري، تخريب و اهرم نمودن ايمن و قابل اطمينان باشد.


 


البته اين اطمينان 100 درصد نيست، ولي در مقايسه با درب هاي معمولي، تفاوت بسيار زيادي دارد و به استحکام درب ضد سرقت مي توان به راحتي پي برد. همواره مسئله حفاظت از منازل با صرف هزينه کم يکي از دغدغه هاي افراد به شمار مي رود.


افراد با کار گذاشتن قفل هاي مختلف و حتي گذاشتن حفاظ فلزي درصدد ايجاد امنيت براي درب هاي ورودي خانه خود بر مي آيند. اما استفاده از درب ضد سرقت تا حدود بسيار زيادي مي تواند اين نگراني را کاهش دهد. با نصب اين گونه از درب ها ديگر با خيالي آسوده و آرامش خيال بيشتري از منزل خارج شده و درب منزل خود را قفل نماييد. با نصب اين درب ها مي توانيد بدون دغدغه به مسافرت هاي بلند مدت برويد. اين نوع درب ها بازار خوبي در تمام کشور ها و همچنين کشور ايران دارند. استفاده از اين نوع درب ها سبب کاهش سرقت از منازل شده است.درب ضد سرقتمشخصات فني درب ضد سرقت


درب ضد سرقت به نوعي از درب ورودي ساختمان مي گويند که سازنده آن با رعايت استاندارد هايي خاص و عايق کردن درب نسبت به حرارت، رطوبت و صدا، آن را قادر ساخته تا بتواند از تخريب قفل، لولا يا بدنه جلوگيري کرده و در نهايت مانع از ورود به محل مورد نظر بشود.


درب ضد سرقت بر خلاف درب هاي معمولي در مقابل فشار، برش، اهرم و دستکاري قفل از سطح ايمني بسيار بالايي برخوردار است. نکته قابل توجه در اين درب هاي اين است که، براساس همين استاندارد ها، ايمن کردن اين نوع از درب ها نبايد مانع از امداد رساني به افراد داخل ساختمان هنگام وقوع حوادث طبيعي مثل زلزله، سيل يا آتش سوزي شده باشد. به طور کلي درب ضد سرقت از سه بخش تشکيل شده است: 1. چارچوب 2. بدنه 3. قفل درب که در بدنه جاي گرفته است.


همان طور که اشاره شد با توجه به استاندارد هاي موجود، اگر چه اين نوع از درب ها ظاهري زيبا دارند، اما بدون ترديد براي ساخت آنها از فلزهاي مقاوم در برابر برش، ضربه يا سوراخ شدن همراه با موادي مقاوم در برابر حرارت و اسيد استفاده شده است. بنابراين وزن زياد شان نسبت به درب معمولي اولين مشخصه درب ضد سرقت است.


البته توجه به اين نکته بسيار حايز اهميت است که نوع انتخاب و سفارش درب با محل مورد استفاده آن رابطه مستقيم دارد، به عنوان مثال درب هاي مورد استفاده در ويلا، کارخانجات و ادارات بايد به مراتب داراي امنيت و مقاومت بيشتري نسبت به درب منازل باشد و از ورق فولادي ضخيم تري نسبت به درب منازل استفاده شود. همچنين ساختار درب ها براي مکان هاي مختلف متفاوت مي باشد و متناسب با محل مورد نظر مي توان از عايق صوتي، عايق رطوبتي، عايق حرارتي و برودتي، ضد اسيد و ساير عايق ها استفاده کرد.درب ضد سرقتمزاياي درب ضد سرقت


درب ضد سرقت عايق صدا و حرارت در برابر آتش تا 4 ساعت و تا دماي 800 درجه سانتي گراد مي باشد. از ديگر مزاياي اين درب ها مي توان به مقاومت در برابر برش و فشار، عايق سرما، گرما و رطوبت و مقاومت حداکثري نسبت به رنگ پلي استر اشاره کرد.


اين درب ها در برابر وقوع حوادث غير قابل پيش بيني همچون زلزله و آتش سوزي نيز مستحکم هستند و علاوه بر اين که منزل شما را از ورود سارقان محافظت مي کنند، به خاطر وجود پشم سنگ نسوز در درون آن، ضد حريق هم هستند. علاوه بر اين، با تزريق مواد ويژه اي در لايه مياني اين درب ها شبکه اي مستحکم با مقاومتي فولادي ايجاد مي شود که آنها را ضد برش، ضد مته، ضد اسيد و ضد رطوبت مي کند. اين مزايا هر مشتري را قانع مي کند تا يکي از آن ها را خريداري کند.درب ضد سرقتدرب ضد سرقت ايراني يا خارجي


اگر به دنبال انتخاب درب ضد سرقت مناسب منزل خود هستيد، بدون ترديد ذهن شما درگير اين مساله شده که محصول کدام کشور بهترين گزينه است؟ بدون درنظر گرفتن توان مالي که به سادگي پاسخ اين پرسش را مي دهد، مي توان با در نظر گرفتن برخي موارد ساده در اين زمينه، بهترين گزينه را انتخاب کرد.


به طور کلي بازار داخلي کشورمان هم اکنون شاهد حضور درب هاي ضد سرقت ترکيه و ضد سرقت چيني در کنار توليدات داخل کشورمان است. بنابراين فقط سه گزينه مقابل خريداران قرار دارد. کارشناسان بازار درب ضد سرقت مي گويند اگر بخواهيم درباره کيفيت درب هاي ضد سرقت موجود در بازار واقع بين باشيم هم اکنون درب هاي ضد سرقت ايراني هم رديف درب هاي توليد شده ترکيه هستند اما در دراز مدت کيفيت و ماندگاري درب هاي ضد سرقت ترکيه حرف اول را در بازار ايران مي زنند. ميزان محبوبيت توليدات ترکيه در بازار ايران بالاتر از محصولات داخلي است و چيني ها هم با اختلاف بسيار در انتهاي جدول تقاضاي خريداران قرار گرفته اند.


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها