اولين قفل مجهز به فناوري NFC

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما


شرکت Iloq اولين قفل مجهز به NFC در جهان را که توسط گوشي هاي تلفن همراه تغذيه و کنترل مي شود، به بازار عرضه کرده است. فناوري NFC جايگزيني براي انتقال اطلاعات و فايل ها بين گوشي هوشمند تلفن همراه و دستگاه ديگر است، فناوري شبيه به بلوتوث.


 


اين فناوري بر خلاف بلوتوث نيازي به صرف زمان براي جستجوي دستگاه هاي نزديک ندارد و به سادگي و با نزديک کردن دستگاه دوم قابل استفاده است.


افزايش امنيت با قفل هاي مجهز به NFC


اين فناوري از روش هاي افزايش امنيت، نظير الزام به تاييد برقراري ارتباط توسط دستگاه دوم هم پشتيباني مي‌کند. امروزه تعداد گوشي هايي که از تراشه NFC استفاده مي کنند و اين سامانه را پشتيباني مي کنند روز به روز در حال افزايش است.


اطلاعات به صورت کد شده بين دو وسيله رد و بدل مي شود. مهم ترين کاربرد NFC، پرداخت پول از طريق گوشي هاي هوشمند است. براي اين منظور، کاربر اطلاعات مربوط به کارت اعتباري خود را در گوشي ذخيره مي‌کند و در زمان خريد، گوشي را به دستگاه NFC خوان نزديک مي‌کند تا پرداخت انجام شود. اما اين بار يک شرکت از اين فناوري براي باز کردن قفل استفاده کرده است. با اين کار امنيت اين نوع قفل بسيار افزايش پيدا کرده است.قفلشرکت Iloq اولين قفل مجهز به NFC در جهان را که توسط گوشي هاي تلفن همراه تغذيه و کنترل مي شود، به بازار عرضه کرده است. اين شرکت به مدت طولاني يکي از پيشگامان توليد در قفلهاي هوشمند خود توان بوده است. اما اکنون يک نوع قفل جديد عرضه کرده است.


اين فناوري نوآورانه بدون نياز به نصب باتري يا نصب کابل به قفلها، شما را قادر به استفاده از تلفن همراه خود براي باز کردن درب مي کند. فناوري استفاده شده در اين نوع قفلها تقريبا با هر نوع قفلي متناسب است. اين قفلهاي هوشمند برق را از گوشي تلفن همراه کاربر بوسيله القا بر روي NFC بدست مي آورد. به طوري که آن نه تنها به عنوان کليد، بلکه به عنوان منبع برق براي قفل عمل مي کند. اين فناوري آماده و کاملا کاربردي مي باشد.


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها